Co zabrać na sesję zdjęciową - czyli pomysły na najlepsze rekwizyty

Rekwizyty dodają sesji zdjęciowej klimatu i ułatwiają pracę z rękami.

2/21/20233 min czytać

Wybierasz się na sesję zdjęciową i chciałbyś zabrać coś ze sobą?

Oczywiście podczas profesjonalnej sesji zdjęciowej wystarczysz tylko Ty sam/a jako osoba, ale rekwizyty pozwalają czuć się swobodniej, nieco mnie skupiać się na pozowaniu i nadają zdjęciom charakteru. Dlatego jeśli masz problemy z układaniem rąk, czy boisz się, że stres zje wszystkie Twoje dobre miny warto zabrać ze sobą jakiś mały dodatek ;)

W zależności od rodzaju sesji, czy to będzie sesja rodzinna, dziecięca, ciążowa, czy kobieca, a nawet sesja w parze, możliwości jest mnóstwo. Ale postaram się przedstawić tutaj najbardziej neutralne, które sprawdzą się bez względu na rodzaj sesji.

Kwiaty

Kwiaty to zdecydowanie mój ulubiony dodatek do zdjęć, który sprawdzi się w dosłownie każdej sesji zdjęciowej. Nadają zdjęciom świeżości, romantyczności, a w zależności od ich koloru czy rodzaju możemy wręcz żonglować klimatem zdjęć.

Kapelusz jest super zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Ułatwia pozowanie, gdyż można go wykorzystać nie wiele sposobów, nie tylko mając go na głowie. Nadaje boho klimatu i pozwala się schować tym bardziej nieśmiałym ;) Jedyny minus - ciężko go kupić z dnia na dzień i sprawdzi się w szczególności przy sesjach w plenerze.

Kapelusz

Książka

Szczególnie dla moli książkowych, kiedy zamiast czytać ktoś im każe pozować podczas sesji zdjęciowej ;) A tak serio, książka pozwala zająć dłonie i wzrok, a dzięki niej sesje są bardziej realistyczne. Polecana szczególnie przy sesjach rodzinnych i dziecięcych.

Balon z helem to kwintesencja dzieciństwa i nie tylko. Nadaje bajkowego, sielankowego klimatu. Przypasować może właściwie wszędzie o ile modele mają jeszcze trochę dziecięcej duszy w sobie - sesje rodzinne, dziecięce, narzeczeńskie, ślubne, a nawet kobiece - bo czemu nie? :)

Szal, pareo, koc, firana, welon - ogólnie większy kawałek materiału. Coś czym możecie się okryć, pod czym się możecie schować, usiąść lub co będzie powiewało na wietrze podczas sesji zdjęciowej.

To takie podstawy podstaw, które możecie zabrać na dosłownie każdą sesję - sesję rodzinną/ sesję kobiecą / sesję w parze / sesję ciążową itp. itd.

A Wy macie swój ulubiony rekwizyt?

Balon

Szal/koc

Źródło: Pinterest

Źródło: Pinterest

Źródło: Pinterest

Źródło: Pinterest