Sesja kobieca w różnych odsłonach

Sesja kobieca to nie tylko sesja w studiu. Ile kobiet - tyle różnych sesji.

1/31/20232 min czytać

Sesja kobieca - co przychodzi Ci na myśl, gdy to słyszysz?

Przypuszczam, że większość wyobraża sobie kobiety w studiu, w odważnych lub mniej pozach, full make-up. A jaka jest prawda? Ile kobiet - tyle rodzajów sesji! Każda kobieta jest inna, każda potrzebuje czego innego, każda lepiej czuje się w innym klimacie.

Jeśli jesteś kobietą i chciałabyś sesję - nie musisz bać się tej nazwy! Wymienię tutaj najbardziej ogólne rodzaje sesji, które mogą być dostosowane do wymagań każdej z Was.

Sama przez długi czas obawiałam używać się tej nazwy - bo przecież to chyba nie ten typ, to chyba nie ten klimat. Ale chwila.. zdałam sobie sprawę, że sesja kobieca jest dlatego, że to kobieta jest w centrum uwagi. I to właśnie się tutaj liczy - Ty i Twoje potrzeby!

Sesja kobieca - w studio

To chyba najbardziej popularne rozwiązanie, które oferują fotografowie pod hasłem sesji kobiecych. Tutaj macie totalne pole do popisu, szczególnie, gdy to klient wynajmuje studio - styl boho, dark, minimalistyczny .. tło różowe, czarne, zielone, niebieskie.. A może huśdawka? Albo aerialhoop? A może różowy fotel? Masa różnych możliwości, masa różnych klimatów.

Sesja kobieca plenerowa

Sesja plenerowa też zasługuje na miano kobiecej. W mieście, w parku, przy stylowym budynku, czy w lesie (to ostatnie lubię najbardziej). Bez względu na to, gdzie ona jest, to nadal kobieta ma skupiać całą uwagę, przyciągać wzrok i być w centrum. O ile nie robimy zdjęcia krajobrazu z osobą z boku, to sesja w plenerze jest kobieca! A kwiaty na łące? Czujecie klimat?

Sesja w palmiarni, muzeum, zamku, galerii

Od wyboru do koloru - ogranicza Cię tylko wyobraźnia - no i może kilometry ;) Każde miejsce może być wyjątkowe, jeśli tylko je takim stworzymy!

Sesja w domu

Mój ulubiony typ. Tutaj już modelka ma totalną swobodę nie tylko psychiczną, ale i fizyczną. Ma przecież do dyspozycji szafę pełną ubrań, kosmetyczkę pełną kosmetyków. A fotograf ma lampę, która zmieniając położenie czaruje nam klimat światłem. A gdyby z tej odwagi chciała spróbować sesji buduarowej to dom jest idealnym, intymnym miejscem. Chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego sesja w domu też jest kobieca?

Nie jest więc istotne, gdzie ta sesja się będzie odbywać i jaki ma charakter, liczy się tylko, że to kobieta jest w centrum uwagi, pewna siebie, urocza i odważna.. i wtedy każda sesja może być kobieca.

Jest to naprawdę fajne przeżycie i wszystkie kobiety zachęcam do sprezentowania sobie takiej atrakcji!