Sesja w domu - dlaczego warto?

Sesje w domu stają się coraz bardziej popularne i to nie bez powodu. Ten post rozwieje Wasze wątpliwości i dzięki niemu nabierzecie pewności, że to świetny pomysł!

1/24/20233 min czytać

Sesje w domu przybierają na popularności. Nie bez powodu stają się coraz bardziej modne, jest to świetne rozwiązanie, szczególnie w przypadku sesji rodzinnych, partnerskich i portretowych. Sesje wizerunkowe to również świetny pomysł, aby pokazać jak wygląda codzienne życie.

Źródło: Pinterest

Sesja w domu daje poczucie swobody i bezpieczeństwa

Nigdzie człowiek nie czuje się tak dobrze, jak w domu. Szczególnie istotne jest to w przypadku sesji rodzinnych, dzieci nie będą zestresowane sytuacją i będą się czuły swobodnie - jak u siebie - bo przecież są u siebie ;) Dzięki temu, że sesja jest w miejscu, które dobrze znamy, nic nas nie zaskoczy i na zdjęciach będziemy wychodzić naturalnie.

Nikt na Ciebie nie patrzy

No może poza fotografem ;) Nie każdy lubi publiczność, a w przypadku sesji w plenerze, ciężko jest znaleźć miejsca totalnie bezludne. W domu mamy ten komfort, że nie mamy wokół niepotrzebnych obcych oczu wpatrujących się w nas. Szczególnie polecane jest to dla nieśmiałych osób, dzięki temu, że nikt nie patrzy, mogą być sobą i bardziej się otworzyć - a co za tym idzie, lepiej wyglądać na zdjęciach.

Wygodnie tak nie musieć nigdzie iść, co?

Dzisiaj społeczeństwo jest niesamowicie wygodne - można zamówić już prawie wszystko pod same drzwi - od jedzenia, przez zakupy, dokumenty, a nawet samochody! Dlatego sytuacja, w której to fotograf przychodzi do Ciebie jest bardzo na czasie. Nie musisz nigdzie wychodzić, jechać pół miasta czy pakować dziecka - wszystko dzieje się w miejscu, w którym masz wszystko pod ręką!

Masz dostęp do swojej szafy przez cały czas!

Kolejny spory plus! Możesz zmienić stylizację, dobrać dodatki, przebrać dziecko jak się ubrudzi, czy zgarnąć jakieś rekwizyty w każdej minucie sesji. Nie musisz się martwić też, że nie będzie gdzie się przebrać - w końcu to Twój dom. Ubiór ma spory wpływ na efekty sesji, a kolory mogą totalnie zmienić jej klimat. A może trzeba szybko poprawić makijaż? No problem!

Masz wpływ!

Dzięki temu, że to Twój dom masz wpływ na wygląd sesji. Może masz jakąś wizję np. zdjęć na sofie? To Ty możesz wybrać miejsce, gdzie chcesz mieć zdjęcia, możesz udekorować, przystroić, stworzyć jakiś konkretny klimat - jeśli tylko chcesz!

Twoje cztery ściany na zdjęciach

Dom to nasze miejsce na świecie. Pomimo tego, że często się go zmienia (przynajmniej dwa razy w życiu) mamy ogromny sentyment do miejsc, w których żyliśmy, stworzyliśmy rodzinę. Dzięki sesji w domu, nie tylko Wy będziecie na zdjęciach, ale także Wasze mieszkanie. Dzięki temu przeglądając kiedyś fotografie, będziecie mogli wrócić wspomnieniami do tego miejsca, przypomnieć sobie jak to kiedyś wyglądało. Wasze dzieci z pewnością będą ciekawe, jak kiedyś wyglądał ich rodzinny dom.

Jest naturalnie!

Możecie grać, gadać, biegać, robić to, co zwykle robicie ze swoimi dziećmi. Dzięki temu nie czujecie się spięci, jesteście naturalni i łatwiej jest zapomnieć, że ktoś Was fotografuje - bo na tym, nam fotografom, najbardziej zależy - abyście byli tacy, jak zawsze, czyli naturalni :) Nikt nie lubi sztywnego pozowania, a niestety studio fotograficzne, czy plener z ludźmi wokół często wymusza atmosferę nienaturalnego pozowania. W Waszym domu atmosfera jest iście domowa - i tego właśnie trzeba

Olgi pasją jest gra na gitarze i podczas sesji postanowiła na niej zagrać, dzięki temu mamy piękne naturalne zdjęcia jej codzienności

Warunki atmosferyczne to nie problem

No może burza z piorunami nie jest najlepszym momentem na sesję, ale zwykły deszcz, śnieg czy mróz nam nie straszne! Sesja w domu ma tą zaletę, że mamy pewność, iż nie zostanie zepsuta przez nagłą ulewę. A do tego, możecie ubrać ulubioną sukienkę nawet kiedy na dworze mróz! :)

Jak widzicie, sesja w domu ma same zalety!

To co, czas chyba samemu spróbować i umówić się na sesję w domu?

A jak się do niej przygotować? Odpowiedź w poprzednim poście!